Halı Kurutma Odası

Halı Kurutma Odası

2006 yılın da başladığımız halı yıkama hizmetine teknoloji aracılığı ile sürekli yenileniyoruz. Gelişen teknoloji ve Bursa bizleri bir sonra ki adımlarımız da sekteye uğratmayacak hamleler yapmak zorunda bırakmaktadır. Bu zorunluluk sunduğumuz hizmeti daha hızlı ve kaliteli hale getirmeye sebep olduğu için bu zorunluluğu seviyoruz. 

Sektöre giriş yaptığımız yıllarda teknolojiye dayalı üretilen yıkama makineleri manuel olaraktı. İnsan gücüne ihtiyaç duyan makineler ile temizlik yapıyorduk. Bu çaışma ise bizlere zahmet verdiği gibi zaman kaybettiriyordu. 2010 yılların da otomatik fırçalar üretildi ve bünyemize alarak makinenin tüm amacından faydalandık. Daha hızlı ve zahmetsiz bir hâl almaya başladıkça işimizi daha fazla sever olduk. Halı yıkama ile ilgilenen müşterilerin takip edenleri mutlaka bileceklerdir ki daha evvel dere kenarların da veya oto yıkamalar da yıkanmakta idi halılarınız. 

Halı Kurutma Odası

Halı temizleme işinin bir meslek olduğunu düşünmeye başladığımız zamanlar da teknolji ile buluşmaya ihtiyaç duyan bir hizmet olduğunu açıkça anladık ve gelişmeleri yakından takip etmeye başladık. İlk dönemler hizmetin en zahmetli kısmı halı yıkama bölümünü teknolojiye dayandıracak makine üreticilerini takip ederek ideal bir sistemi kazanmak istedik ve sizlerin destekleri ile kazanabildik. Geçen her yıl yeni bir ihtiyaç ve yeni bir makine üretilmeye başlandı ve bu bizi mutlu etti. 

4 fırçalı otomatik makineler işimizi kolaylaştırdı ve makine üreticileri bizlere daha faydalı olacak sıkma, durulama ve vakumlama sistemlerini entegre ederek hizmetin hakkını verecek makineler meydana getirdiler. Bu makineler ile günlük 500 ile 800 m2 halı yıkamamız mümkün hale geldi. Tabi bu durum sadece halı yıkama ile bitmiyordu, fabrikaya gelen halıların tozlardan arındırılması ve süpürülmesi gerekiyordu. Bu işlemin yapılması halıların daha uzun vadeli kullanınımına ve atıklardan arındırılması için önemli rol oynuyordu.

Üretici firmalar bu eksikliği tamamlamak adına hav alma dediğimiz sanayi tipi süpürgeler üreterek bizlerin daha kaliteli ve zahmetsiz işler yapmamızı sağladılar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi her yıl yenilenen ve yenilenmeye zorunlu olan bu sektörü her zaman daha ileriye taşımak isteyen üretici ve hizmet eden firmaları her zaman tebrik ediyor ve onlardan faydalanmaya çalışıyoruz. Temizlik sektörün de gelinen nokta ile bulunduğumuz konum arasın da ciddi bir fark yoktur. 

Kullanılmasını ön gördüğümüz hav alma makineleri, yıkama makineleri, durulama makineleri ve paketleme makinelerini ekibimiz içerisine yerleştirmeyi başardık. Bu başarımız ile Bursa halkına daha hızlı hizmet sunuyor ve kalitemizi arttırıyoruz. Yıkanan ürünlerin aşamaları her hizmetimizin hakkın da yazdığımız yazılarımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Firmamızda otomatik sistemli makineler kullanılmakta olup halı kurutma odası mevcuttur. 

Halı Kurutma Odası Nedir?

Kurutma odası minimum 50 m2 bir oda içerisin de ortalama 40 derece ısı oranı olan makineler kullanılmaktadır. Bu odanın belli bir kısmından hava değişimi gerçekleşmesi için nem bacaları bırakılır ve odanın her tarafı sıkı bir izole işçiliği ile dışarıdan hava gelmesi engellenir. Bu engelleme sayesin de halılarınız güneş görmez ve tozlardan etkilenmez. Yaz ve kış ayları farketmeden yılın her ayın da hava şartları ne olursa olsun kurutulur ve asla nem kalmaz. Küflenme veya hasar görme ihtimallerinde söz konusu değildir.

Yıkanan halı ve kilimlerin 24 saat içerisin de kurutulmasını sağlayn bir sistemdir. Bu sistemin gereksinimleri firma kapasitesine göre değişmekte olup sistemin maksadı açık ve nettir. Halılarınız bol su ile yıkanır daha sonra durulama makinesin de durulanır ve sıkma makinesi ile %90 civarında suyu alınır. Halı ve kilimler sadece nemli kalırlar ve bu nemi almak adına kurutma odasına bırakılır minumum 8 maksimum 12 saat içerisin de halılarınız su ile temas etmemis gibi kuru hale getirilir. 

Kurutulmuş halılar paketleme makinelerine bırakılarak leke kontrolü ile birlikte paketleme aşamasın da beklemeye alınır. Halılarınız şeffaf poşetlere sarılarak kapınıza teslim edilmek üzere araçlara yüklenir. 

Hakan Koltuk Yıkama olarak Bursa halkına koltuk yıkama dışında halı, kilim ve stor perde yıkama hizmeti de sunmaktadır. Hizmet almak istiyor ya da bizlerden bilgi almak istiyorsaniz hemen arayın

0224 246 52 46

Hits: 25